Force Warm | zimowe rękawice rowerowe

Nieprzesadnie drogie, świetnie wykonane i długowieczne – tak najkrócej można scharakteryzować te zimowe rękawice rowerowe czeskiego producenta.

Marka Force coraz śmielej poczyna sobie na rynku nie tylko akcesoriów, ale już nawet i części rowerowych. Jej produkty łączą w sobie udaną jakość wykonania z naprawdę niewygórowaną ceną, czym zdobywają sobie coraz większe rzesze fanów. Force Warm to dla mnie produkt idealnie potwierdzający tę opinię.

Jak ważne jest noszenie na rowerze długich rękawic wie każdy, komu w dżdżysty i wietrzny jesienny bądź zimowy dzień zdarzyło się wybrać bez nich na rower. Idealne rękawice na tę porę roku, poza pełnymi palcami powinny moim zdaniem mieć trzy dodatkowe elementy:

  • membranę przeciwwiatrową (przeciwko przewiewaniu palców)
  • dobre ocieplenie całej dłoni
  • solidne zapięcie na długim rękawie

To moim zdaniem niezbędne elementy, których obecność w rękawiczkach gwarantuje nam brak odmrożonych palców i przewianego nadgarstka. W rękawicach Warm znajdziemy to wszystko, a także nawet nieco więcej. Fajnym elementem jest wykończenie wnętrza dłoni (od zewnątrz, oczywiście) sztuczną skórą i zastosowanie antypoślizgowych gumowych elementów, co naprawdę zwiększa pewność chwytu zesztywniałej z zimna gumy gripów. Rękawice zapinane są naprawdę szerokim i bardzo mocnym i wytrzymałym rzepem na neoprenowym ściągaczu – w drugim sezonie dość częstego użytku w jesienno-zimowym okresie rzep nijak nie wygląda na zużyty.

forcewarm2

Długość zapięcia i możliwość jego regulacji pozwala na schowanie końcówki rękawa bluzy/kurtki pod zapięcie rękawicy, dzięki czemu nie powstaje szczelina, przez którą zimne powietrze będzie nam dmuchać na nadgarstek.

Cena? Około 70 PLN. Czyli w zupełności OK jak na udany produkt, który długo będzie nam służyć.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.